
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 4.9 mm |
| Width | 3.91 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 1.75 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1.58 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Output Current | 1 A |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Supply Voltage | 14 V |
| Min Supply Voltage | 8 V |
| Max Output Current | 1 A |
| Number of Channels | 2 |
| Turn-On Delay Time | 2 ns |
| Turn-Off Delay Time | 2 ns |
| Quiescent Current | 200 µA |
| Propagation Delay | 32 ns |
| Channel Type | Independent |
| Number of Outputs | 2 |
| Fall Time | 15 ns |
| Rise Time | 15 ns |
| Nominal Supply Current | 1.8 mA |
| Number of Drivers | 2 |
| Logic Voltage | 0.8 V, 2.2 V |
| High Side Voltage | 108 V |
| Gate Type | N-Channel MOSFET |
| Configuration | Half-Bridge |
Stock: 489
Distributors
pcbx
Unit Price$0.99130
Ext.Price$0.99130
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.99130 | $0.99130 |
| 10 | $0.82157 | $8.21570 |
| 25 | $0.75180 | $18.79500 |
| 50 | $0.68796 | $34.39800 |
| 100 | $0.62953 | $62.95300 |
| 300 | $0.58342 | $175.02600 |
| 500 | $0.54068 | $270.34000 |
| 1000 | $0.51924 | $519.24000 |
